«Мужній вчинок помітили». Білоруський опозиціонер Максим Знак виходить з голодування

У Білорусі член президії Координаційної ради опозиції Максим Знак, який оголосив голодування, поступово відновлює прийом їжі.

Об этом сообщает Репортер

Про це повідомив адвокат Дмитро Лаєвський, передає tut.by.

«У вихідні Максим почав підготовку до виходу з голодування. Сьогодні в СІЗО прийнята медична передача з підтримуючими засобами. Зараз Максим поступово відновлює прийом їжі», — сказав Лаєвський.

За його словами, раніше Знак «відчув величезну хвилю підтримки — починаючи з того, як підтримали колеги-адвокати, подавши десятки клопотань про особисте забов’язання і прийшовши до судів обох інстанцій, і закінчуючи величезною кількістю коментарів, звернень та листів людей».

Лаєвський додав, що «така кількість добрих слів вражає».

«Його мужній вчинок помітили, це внесе внесок в утвердження значимості права в суспільстві», — сказав він.

Максим Знак оголосив голодування 18 вересня в знак протесту проти звинувачення, яке йому пред’явили, — «заклики до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь».

Знака затримали 9 вересня — його запідозрили в «спробі захоплення влади».

Після фальсифікацій на президентських виборах у Білорусі і жорстокого розгону протестуючих проти режиму диктатора Олександра Лукашенка опозиція створила Координаційну раду з передачі влади. Режим у відповідь звинуватив їх в «спробі захоплення влади» і почав кримінальне переслідування опозиціонерів.

17 вересня Європарламент визнав Координаційну раду.

Читайте також:

У Білорусі опозиція створила Координаційну раду: навіщо вона потрібна, хто до неї увійшов і як відреагував Лукашенко

Головний конкурент Лукашенка на виборах Світлана Тіхановська була змушена виїхати до Литви. Також з Білорусі виїхала Вероніка Цепкало, яка була однією з лідерів об’єднаного штабу опозиції.

Члена президії Координаційної ради Ольгу Ковалькову після понад 10 діб арешту теж змусили покинути територію Білорусі.

Колишній міністр культури Білорусі та член президії Координаційної ради Павло Латушко розповів, що йому поставили ультиматум: або він покине країну, або його можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Члена президії та одного з лідерів протестів Марію Колесникову викрали 7 вересня і намагалися насильно вивезти з Білорусі, але вона розірвала свій паспорт. Після цього їй пред’явили звинувачення в «закликах до заподіяння шкоди національній безпеці», зараз вона знаходиться в СІЗО Жодино. Їй загрожує від 2 до 5 років в’язниці.

24 вересня затримали також адвоката Колесникової Людмилу Козак.

Редактор: Дар’я Колесніченко

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/maksim-znak-vihodit-z-goloduvannya-novini-bilorusi-50114718.html”