Адвокат Януковича призначать заступником голови ДБР по справах Майдану: "Конкурсна комісія не бачить конфлікту інтересів", - нова директора Бюро Венедіктова відкрила очі сім’ям "Небесної очі"

Така позиція викликала різки протести сімей загиблих та правозахисників

У Державному бюро розслідувань не вбачають перешкод в тому, щоб довірити адвокату Януковича у аудит справ Майдану. Як пояснила родичам загиблих глава ДБР Ірина Венедіктова, конкурсна комісія не виявила у Олександра Бабікова конфлікту інтересів, повідомляють з посиланням на Голос Америки. За її словами, в разі рекомендації конкурсною комісією за умови проходження спецперевірки його буде призначено.

На сайті компанії Aver Lex у повідомленні про рішення Бабікова перейти на державну службу зазначається, що він "спеціалізувався на захисті співробітників правоохоронних органів у корупційних справах та у справах, скоєних організованими злочинними групами".

Призначення прокоментувала в інтерв’ю "Голосу Америки" адвокатка родин Небесної Сотні Євгенія Закревська.

За її словами, "адвокат зв’язаний своєю позицією, яку він формував і обстоював, на якій наполягав, представляючи і захищаючи інтереси свого клієнта. І якщо адвокат підозрюваного стає керівником слідчих, які розслідують цю справу, то це прямий конфлікт інтересів".

"Це очевидний знак, що слідства не буде", – додала Закревська.

У те, що Бабіков буде об’єктивним, не вірить член ГО "Родини Героїв Небесної сотні" Володимир Голоднюк.

"Я глибоко обурений такими призначеннями", – сказав він.

За його словами, "якщо Бабіков захищав інтереси Януковича, котрий розстріляв Небесну Сотню, то як можна зараз довірити йому захищати інтереси Майдану?"

Голоднюк, що втратив на Майдані 19-річного сина, нагадав про обіцянку президента Володимира Зеленського прискорити розслідування. "А натомість президент, втрутившись у суди, випустив ексберкутівців, вбив у нас віру в правосуддя".

Як він додав: "Призначати адвоката Януковича відповідальним за розслідування розстрілів на Майдані — це плювок в обличчя тим, хто втратив своїх рідних. Це наруга над пам’яттю загиблих на Майдані".


Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/politic/advokat-ianukovycha-pryznachat-zastupnykom-holovy-dbr-po-spravam-maidanu-konkursna-komisiia-ne-bachyt-konfliktu-interesiv--nova-dyrektora-biuro-venediktova-vidkryla-ochi-simiam-nebesnoi-ochi-312174.html”