У Києві ліквідували конвертцентр з оборотом понад 180 млн

Співробітники податкової міліції ГУ ГФС р. в Києві припинили роботу конвертаційного центру, через який протягом 2018-2019 років було проконвертовано понад 180 млн₴

Про це повідомляє прес-служба ГФС.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 191 КК України було встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки (у т. ч. тим, що отримують бюджетне фінансування) послуги з незаконного формування податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

З метою прикриття своєї незаконної діяльності фігуранти придбали корпоративні права ряду транзитних і фіктивних СГД, на рахунку яких замовники послуг конвертації перераховували кошти за нібито придбані товари або отримані послуги.

В подальшому ці кошти через ряд інших компаній перераховувалися на рахунки компаній-імпортерів та підприємств, що реалізують товари за готівку.

Останні повертали організаторів конвертаційного центру перераховані суми готівкою та реєстрували на адресу підприємств-учасників “конверта” податкові накладні за вирахуванням дисконту за надані послуги.

У свою чергу, фігуранти повертали отриману готівку компаніям-вигодонабувачам за винагороду в сумі 11-12% від проконвертованої суми.

Таким чином протягом 2018-2019 років через компанії, що входять в конвертаційний центр, було проконвертовано понад 180 млн₴

За результатами обшуків, проведених в офісних приміщеннях, за місцем проживання фігурантів та в їх транспортних засобах, з незаконного обігу вилучено грошові кошти в національній та іноземній валюті в еквіваленті майже 1,8 млн грн, печатки фіктивних СГД, їх фінансово-господарські документи, комп’ютерну техніку, мобільні телефони та незареєстровану вогнепальну зброю.Джерело статті: “http://povin.com.ua/200525-15-05.html”