Москалькова заявила що капітан арештованого судна Норд Горбенко офіційно потрапив у Крим за паспортом

Уповноважена з прав людини у Росії Тетяна Москалькова заявила, що капітан затриманого сейнера «Норд» Володимир Горбенко офіційно перетнув адміністративний кордон з анексованим Росією Кримом.

«Я думаю, що, може бути, сімейне становище і постійне затягування у розгляді судового процесу спонукало його повернутися додому. За моїми даними, він пройшов через кордон офіційно, за паспортом», — сказала вона журналістам РИА Новости.

Москалькова також заявила, що Держприкордонслужбі України «потрібно навести порядок», оскільки вона впевнена, що Горбенко не міг неофіційно перетнути кордон.

  • Затриманий у березні 2018 року Володимир Горбенко зник 26 січня і перестав виходити на зв’язок. Про це повідомив його адвокат Максим Могильницький. Поліція оголосила в розшук російського капітана. Інформація про розшук Горбенка з’явилася на сайті Міністерства внутрішніх справ 4 лютого.
  • За даними МВС, капітан зник у місті Мелітополь Запорізької області. Його пошуки веде мелітопольський відділ поліції.
  • Вранці 11 лютого російські ЗМІ повідомили, що Володимир Горбенко повернувся у Крим. Він дав інтерв’ю «Комсомольській правді» і заявив, що перебуває на території Кримського півострова. «У мене не було жодних обмежень на повернення додому. Кордон перетнув законно, за паспортом РФ», — стверджує Горбенко.
  • Спікер Державної прикордонної служби Олег Слободян заявив, що Горбенко офіційно не перетинав українсько-російський державний кордон та адміністративну кордон з анексованим Росією Кримом.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/25656-rosiyskiy-ombudsmen-kapitan-korablya-nord-povernuvsya-u-krim-oficiyno-za-pasportom”