UNICEF оприлюднив кількість дітей, яких у світі рекрутували у солдати


Дитячий фонд ООН UNICEF 11 лютого назвав приблизну кількість дітей, яких у всьому світі використовують як солдат. Хоча більшість країн забороняє рекрутувати неповнолітніх, у країнах, де відбуваються конфлікти, — це звичайна практика. За підрахунками UNICEF таких дітей у світі налічується до 250 тисяч.

"Діти — не солдати. Вони в жодному разі не можуть бути залучені у війни дорослих", — заявив керівник німецького відділення UNICEF Крістіан Шнайдер і закликав керівників держав докласти зусиль, щоб покласти край кричущому порушенню прав дитини, повыдомляє DW.

У звіті Дитячого фонду відзначається, що близько 20 країн, які мають конфлікти на своїй території, допускають напади на школи, дитячі заклади, використовують дітей як "живий щит", вбивають і калічать їх у конфліктах дорослих. Зареєстровано величезну кількість випадків, де дітей обманювали або примушували ставати смертниками і підривати себе.

ООН має так званий "Список ганьби", де зареєстровані понад 50 армій чи озброєних груп, які використовують дітей як солдат або жертви.

Дітей також використовують як робочу силу у таборах бойовиків — вони обслуговують бойові загони у побуті, водночас навчаючись військовій справі . А неповнолітніх дівчаток примушують виходити заміж за бойовиків.

Найбільше експлуатують дітей, за даними Дитячого Фонду ООН, угруповання "Талібан", "Боко Харам", "Аш-Шааб" та "Ісламська держава".

Повідомлялося, що бойовики терористичної угруповання "Ісламська держава" з ранніх років привчають дітей до жорстокості з метою виростити з них нове покоління терористів. Про це йшла мова в експертній доповіді британського фонду Quilliam, створеному за підтримки ООН.

Раніше в ООН підтвердили існування прайс-листа ІДІЛ на рабів. У цих списках значаться жінки і діти, ціна на них залежить від їх віку. Так, наприклад, ціна на хлопчика і дівчинку у віці від 1 року до 9 — приблизно $ 165. Ціна на дівчинок-підлітків — $ 124 і вартість жінок зменшується із збільшенням віку рабині.

Раніше прем’єр-міністр Іраку Хейдар аль-Абаді заявив, що ісламістське угруповання ІДІЛ вербує в свої ряди дітей з 100 держав світу. А німецька газета Die Welt повідомляла, що ІДІЛ вербує бездомних, біженців та розумово відсталих з Німеччини. За інформацією видання Newsweek, ІДІЛ викрала близько 500 іракських дітей-біженців, і готує їх як піхотинців, шпигунів і навіть смертників-терористів.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/unicef-oprilyudniv-kilkist-ditey-yakih-u-sviti-rekrutuvali-u-soldati-302428_.html”