У Південній Кореї набуває чинності закон про заборону пластикових пакетів у магазинах

Заборона набирає чинності з 1 січня

1 січня 2019 року в Південній Кореї набуде чинності закон, що забороняє використовувати і продавати пластикові пакети в супермаркетах і магазинах країни. Про це повідомляє південнокорейське агентство Yonhap.

Закон торкнеться приблизно 11 тис. супермаркетів і 2 тис. торгових точок. Штраф у разі порушення закону може обійтися порушникам приблизно у $3 тис.

Покупцям у магазинах пропонуватимуть придатні для повторного використання контейнери, текстильні і паперові сумки. Пластикові пакети можна буде використовувати тільки для сирого м’яса або риби.

Планують також повну відмову від використання пластикових пакетів у хімчистках.

Цей законопроект ухвалено в межах боротьби за чистоту навколишнього середовища і скорочення обсягу відходів, які підлягають переробленню.

У лютому 2017 року Організація Об’єднаних Націй заявила, що якщо людство не відмовиться від пластикових пляшок, пакетів, посуду і косметики з пластиковими мікрочастинками, то до 2050 року у Світовому океані пластику буде більше, ніж риби.

ООН закликала до глобальної заборони одноразових пластикових пакетів до 2022 року.

24 жовтня 2018 року Європейський парламент проголосував за введення заборони на використання деяких типів одноразових пластикових виробів із 2021 року. Ідеться, зокрема, про одноразові пластикові тарілки і столові прилади, трубочки для коктейлів, тримачі повітряних кульок та ватні палички.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-u-pivdennij-koreji-nabuvaje-chinnosti-zakon-pro-zaboronu-plastikovih-paketiv-u-magazinah-624147.html”