Голова Укрвуглепрофспілки: Розпорядження Кабміну про пріоритетне спалювання вугілля газової групи ми підтримуємо, ми двома руками за

Віктор Турманов: Для переобладнання ТЕС потрібні кошти близько 500 млн грн на один котел

Україна має перейти на пріоритетне використання вугілля, яке видобувають на підконтрольній території, для цього необхідне розпорядження уряду про спалювання насамперед вугілля марки Г, заявив у коментарі "Українським новинам" голова Центрального комітету працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов.

"Я позитивно оцінюю розпорядження Кабінету Міністрів України про пріоритетне спалювання на ТЕС України вугілля марки Г. Потрібно використовувати вітчизняне вугілля марки Г, яке у нас є в достатній кількості (на підконтрольній Україні території). Розпорядження Кабміну про пріоритетне спалювання вугілля газової групи ми, профспілка, підтримуємо, ми двома руками за", – сказав він.

Профспілковий лідер вважає, що таке рішення забезпечить теплову енергетику українським вугіллям і створить нові робочі місця.

"Держава забирає вугілля і таким чином забезпечує зарплати шахтарям. Для переобладнання ТЕС потрібні кошти – близько 500 млн грн на один котел. У ДТЕК уже встановлені три котли для роботи на марці Г, на Центренерго поки один котел і приступають до установки другого. Але виходу іншого немає – коли закінчиться окупація Донбасу, де залишився антрацит, нікому невідомо, ситуація складна, в умовах воєнного стану ми не можемо імпортувати вугілля з Росії, а нам потрібно створювати робочі місця, вчасно платити зарплати шахтарям, підтримувати власну вугільну галузь", – зазначив Турманов.

"Економічна правда" повідомила 4 грудня, що Кабінет Міністрів готує розпорядження про пріоритетне спалювання українського вугілля газової марки на теплоелектростанціях. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляв у липні, що Україні потрібно збільшити власний видобуток вугілля і скоротити імпорт.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-glava-ukrvugleprofspilki-rozporjadzhennja-kabminu-pro-prioritetnomu-spaljuvanni-vugillja-gazovoji-grupi-mi-pidtrimujemo-mi-dvoma-rukami-za-560423.html”