У Франції збирають підписи проти витрат бюджетних грошей на першу ледіПетицію, яка вимагає відмовитися від виділення бюджетних грошей на утримання дружини президента Французької Республіки Еммануеля Макрона, підписали вже понад 170 тисяч людей.


Зазначено, що петиція спрямована проти планів французької влади привласнити дружині президента країни офіційний статус, – повідомляє ““.


Під час передвиборчої кампанії Макрон запропонував створити відповідний регламент, який зміг би визначити офіційний статус супутниці глави держави.


Тоді він пояснював, що це могло б дозволити контролювати рівень її витрат.


Водночас автор петиції вважає несправедливим виділення бюджетних коштів на утримання першої леді Франції.


“Немає жодних причин, чому дружина глави держави може утримуватися за рахунок державних коштів. У Бріджит Макрон вже є команда з декількох співробітників, двох секретарів і двох співробітників служби безпеки. Цього достатньо”, – наголошується в тексті звернення.


При цьому вирішити питання про утримання дружини президента автор петиції пропонує за допомогою референдуму.


У тексті зазначається, що вирішення цього питання не може залежати “від однієї людини”. Автор звернення також вказує, що питання про виділення коштів бюджету на утримання дружини Макрона має особливе значення в рамках прагнення влади країни до економії.


Нагадаємо, Wikileaks опублікував електронні листи Макрона.