Із вечора п’ятниці можна буде спостерігати "космічне шоу": яскравий Марс, Місяць і зорепад Леоніди

Пік активності зорепаду Леоніди випадає на 17 і 18 листопада

Увечері в п’ятницю, 16 листопада, можна буде спостерігати за метеорним дощем, яскравими Місяцем і Марсом, повідомляє The Guardian.

"Увечері 16 листопада Марс і Місяць пройдуть по південній частині неба. Водночас приблизно 60% диска Місяця буде яскраво підсвічуватися", – ідеться в повідомленні.

Марс і Місяць також буде видно вранці 17 листопада. До того ж, планета Венера зустрінеться з однією з найяскравіших зірок – Спікою.

"Яскравий Марс і Місяць буде видно і на ранок 17 листопада, коли вони піднімуться над східним горизонтом незадовго до світанку. Крім того, планета Венера зустріне зірку Спіку в сузір’ї Діви. Спіка є однією з 20 найяскравіших зірок у небі, але цього разу її буде повністю закрито Венерою", – зазначає видання.

Також із 14-го до 21 листопада можна буде спостерігати зорепад Леоніди. Пік активності зорепаду випадає на 17 та 18 листопада. Метеорний потік Леоніди, як правило, швидко рухається. Яскраві смуги будуть з’являтися в небі з частотою до 20 разів на годину.

Зазвичай цей метеорний дощ неяскравий. Але цьогоріч пік потоку збігається з перехідною фазою місяця, тому зірки, які падатимуть, буде добре видно. У Північній півкулі зорепад буде видно краще, ніж у Південній. Найкращий час для спостереження за метеорних дощем – із 2.00 до світанку.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/-z-vechora-p-jatnitsi-mozhna-bude-sposterigati-kosmichne-shou-jaskravij-mars-misjats-i-zorepad-leonidi-509584.html”