Трамп готовий обговорювати вихід з ракетного договору з РФ


Адміністрація президента США Дональда Трампа готова обговорювати з партнерами по НАТО ймовірність свого виходу зі спільного з Росією договору про контроль над озброєннями. Мова йде, зокрема, про договір з ліквідації ракет середньої і меншої дальності (РСМД), що ознаменувався у 1987 році завершенням "холодної війни" між СРСР і США. Про це повідомили французькі чиновники після завершення переговорів президентів США та Франції 10 листопада в Парижі.

Також радник з питань національної безпеки Трампа Джон Болтон сказав журналістам в Парижі, що США "дуже тісно обговорюють" з союзниками проблему договору і "дуже оптимістичні щодо спільної позиції".

Раніше повідомлялося, що побоювання Пентагону викликає той факт, що Росія порушує Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.

5 січня британське видання The Gardian написало про початок нового протистояння між Росією і США. На думку експертів, Росія почала нарощувати свій ядерний потенціал, випустивши в порушення домовленостей нові крилаті ракети.

Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте у статті Олексія Їжака "Все ближче до ядерного раю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/tramp-gotoviy-obgovoryuvati-vihid-z-raketnogo-dogovoru-z-rf-293714_.html”