Тука: Якщо Україна і західні союзники вироблять єдину позицію щодо миротворців на Донбасі, Росії доведеться погодитися на введення місії

Тука: Москва буде чинити опір, але це вже гра на вищому рівні

Якщо Україні та її західним союзникам удасться виробити єдину позицію щодо питання розміщення миротворців на Донбасі, Росія буде змушена погодитися на введення місії ООН, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

"Я буду дуже акуратним у своїх висловлюваннях, щонайменше для того, щоб не наврочити. Україна говорить про необхідність уведення миротворців на Донбас уже далеко не перший рік. Але потрібно розуміти, що в наших західних партнерів не було консолідованої позиції щодо цього питання – далеко не всі з них підтримували цю ідею. Не було єдиного розуміння, як її реалізувати. На відсутності єдиної думки на Заході щодо миротворчої місії постійно грали товариші з-за поребрика. Коли всі почали розуміти, що миротворці – єдиний вихід із ситуації, Кремль висунув свої умови. Москва грає на внутрішніх протиріччях у Євросоюзі і на розбіжностях між ЄС та США. У цій справі вона майстер. Не гребує вдаватися до корупції, провокацій, інтриг", – підкреслив Тука.

На його думку, російська сторона до останнього намагатиметься зірвати введення миротворців на Донбас.

"У мене складається враження, що ми наближаємося до фіналу. Чим аргументовано мій оптимізм? США, Великобританія, Франція погодилися взяти участь у розробленні спільної резолюції Радбезу ООН про миротворчу місію в Україні. Рішення ухвалили приблизно місяць тому. До цього моменту була лише одна резолюція, запропонована РФ. Від неї практично всі відмовлялися. Але деякі наші союзники готові були погодитися на російську пропозицію. Хоча цього ніде не афішували. Й українській стороні довелося докласти серйозних зусиль, щоб зберегти єдність Заходу в цьому питанні. Якщо Україна і західні союзники вироблять єдину позицію щодо миротворців на Донбасі, Росії доведеться погодитися на введення місії. Так, Москва буде чинити опір, але це вже гра на вищому рівні", – зазначив Тука.

8 листопада представник України у підгрупі з безпеки тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук повідомив, що параметри введення на схід країни миротворчої місії ООН узгоджено приблизно на 30%.

Конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Представники України, Росії, США, Німеччини і Франції ведуть переговори про розміщення миротворців на Донбасі з вересня 2017 року.

Київ наполягає, що миротворці мають бути присутніми на всій території Донбасу, зокрема на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону. Москва згодна на розміщення місії ООН тільки на лінії зіткнення.

За оцінкою американських експертів, для розгортання місії на сході України може знадобитися приблизно 20 тис. військовослужбовців із країн, що не входять до НАТО, і 4 тис. поліцейських.

У квітні 2018 року президент України Петро Порошенко повідомив, що понад 40 країн готові брати участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/-loju-jakshcho-ukrajina-i-zahidni-sojuzniki-virobljat-jedinu-pozitsiju-po-mirotvortsjah-na-donbasi-rosiji-dovedetsja-pogoditisja-na-vvedennja-misiji-489566.html”